• Nové
  • Hlíva růžová podhoubí na kolkáh 20ks

Hlíva růžová MUSHROOMS GROW KIT

210,00 Kč

Spepecialně přípravené podloží prorostlé podhobím Hlíva růžová Pleurotus djamor v baliku připraveném bez dalších úprav k zhajení amaterskeho pěstování.

Počet
Není skladem

Hlíva růžová (Pleurotus djamor) MUSHROOMS GROW KID

Hlíva růžová



hliva
Hlíva růžová (Pleurotus djamor)
Tyto houby se vyznačují tím, že jsou růžovo-oranžové barvy. Mladé plodnice jsou silně růžové. Starší a zralé plodnice žloutnou a světlají. K pěstování hlívy je vhodné dřevo téměř všech listnatých stromů a také dřevo ovocných stromů. Vzhledem k vysokým tepelným požadavkům k pěstování, je v otevřeném prostoru zakládáme v létě, nebo ve vytápěných místnostech kdykoliv.růžová hlíva
Hlíva se bere živiny ze stromů a člověk si je může vzít z hlívy. Její příznivé účinky spočívaji hlavné v látkách, které mají schopnost aktivovat buńky zajištující přirozenou imunitu organizmu. Kromě toho hlíva obsáhuje celou řadu vitaminů B, D. C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Kromě těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolńují usazené škodliviny.
Lékařské výzkumy v různých zemích a kulturách mají jedno společné: potvrzují, že hlíva se řadí mezi nesmírně vzácné houby. Tato dřevokazná houba byla donedávna považována jen za jakousi lhůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v í je ještě něco mnohem vzácnějšího: je nesmírně zdravá.


Hlíva růžová pomáhá:
 - zvyšovat obranyschopnost organizmu
 - snižovat hladinu cukru a tuku v krvi
 - zmírńovat  strnulost šlach a končetin
 - ústupu akné a bradavic
 - celkové detixikaci organizmu a regulaci peristaltiky střev
 - příznivě ovlivńovat krevní tlak
 - alergikům, při stresu a zátěži organizmu
 - zlepšit funkci cévního systému
 - zmírńovat únavu
 








Návod na pěstování:

1. Otevřete krabici podle perforací na přední straně.

2. Jemně nařízněte X na sáčku, snažte se nepoškodit mycelium. Fólii neodtrhávejte.

3. Umístěte krabici kamkoli mimo přímé teplo, sluneční světlo a průvan. Vhodné budou místnosti s přirozeným světlem a přístupem na čerstvého vzduchu. Každý den místnost větrejte. Ujistěte se, že teplota je vhodná pro vybraný druh hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná – 7°C – 22°C

Hlíva itrónová – 18°C ​​– 24°C

Hlíva Černá perla – 7°C – 22°C

Hlíva růžová – 18°C ​​– 30°C

Korálovec ježatý – 15°C – 24°C

4. Pravidelně stříkejte mycelium v ​​místě řezu X pomocí dodané stříkací lahvičky. Opakujte  2-3 krát denně.

 Zhruba po týdnu by se měla objevit první malá semínka hub. Doba plodnosti se může lišit v závislosti na podmínkách pěstování.


5. 5-7 dní poté, co se objeví plodnice můžete sesbírat houby. Jemně odkruťte celou podnož ze substrátu.

6. Po sklizni dejte kostku na tmavé a chladné místo asi na 7-10 dní.

7. Po uplynutí této doby namočte mycelium přes noc do velkého hrnce se studenou vodou řeznou stranou dolů. Pokud není mycelium příliš suché, není namáčení nutné.

8. Poté pokračujte od kroku 3. Můžete získat 1 až 3 vrhy hub (v závislosti na podmínkách pěstování), přičemž první vlna je přibližně 200 g - 500 g. Následné vlny mohou být menší přibližně o 20 % - 50 % předchozího výtěžku.








Informujte mě, až bude k dispozici



Pěstování a sadba hub a podhoubí hlívy ústříčné, žampiónů a dalších druhů v bytě, doma a v zahradě